Kuzey Mezopotamya Gap Turu (4 Gece Otel Konaklamalı)

Adana,Gaziantep,ŞanlıUrfa,Mardin,Diyarbakır

Fiyat

9.000,00

Süre

5 günler

OTOBÜSLE ULAŞIM

Genel Bilgiler

GAP Rüyası Turu’nda zengin bir kültürün ve köklü bir tarihin izleri seni bekliyor. Yerini hemen ayırt eşsiz deneyimlerle dolu bir tura hazır ol!

Kuzey Mezopotamya Gap Turu (4 Gece Otel Konaklamalı)

Her Cuma Cumartesi Pazar Hareket
Adana, Gaziantep, Zeugma Müzesi, Tarihi Çarşılar, Tarsus Mardin, Midyat, Deyrul Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi Adıyaman, Nemrut Dağı Gezileri, Diyarbakır Şanlıurfa, Göbeklitepe, Balıklıgöl, Harran, Urfa Sıra Gecesi Halfeti Tekne Turu, Rum Kale, Hasankeyf Dara Antik Kenti, Midyat, Konuk Evi, Malabadi Köprüsü, Batman
% 25 Kapora Vade Farksız 3 Taksit İmkanı

 

Tur Programı

1. Gün: Belirtilen Noktalardan Hareket

16:00 Beylikdüzü Migros AVM Önü
​17:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
17:30 Mecidiyeköy İETT Durakları (Mado Önü)
18:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
18:15 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
18:30 Gebze Center Avm Önü
19:00 İzmit Halkevi
19:15 İzmit Otogar Önü
20:15 Sakarya Berceste Tesisi
21:30 Düzce Kaynaşlı Türsan Park Tesisleri
22:00 Bolu Otogar Önü
00:30 Ankara Aşti Önü
07.30 Adana Otogar Önü

Siz değerli misafirlerimizi belirtilen noktalardan aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • *  Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • * Turizm Belgeli Otobüsler İle Ulaşım
 • * Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • * Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • * Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
 • * 1618 No’lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • *  Tüm Öğlen Yemekleri Ve Urfa Konaklamasındaki Akşam Yemeği (Sıra Gecesi 700₺)
 • *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • *  Tüm Özel Harcamalar
 • *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • *  Müze Giriş Ücretleri
 • *  Adıyaman Nemrut Dağı Minibüs 350₺
 • ​*  Halfeti Tekne Turu 200₺

Tur Planı

Aksaray-Pozantı güzergâhını takip ederek Adana'ya doğru yol alıyoruz. Yol üstünde vereceğimiz serbest kahvaltının ardından Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket ediyoruz. Adana gezimizde, Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı (Panoramik), Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü başlıca gezi noktalarımız olacaktır. Sabancı Camii gezisini yaptıktan sonra Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, Antep lezzetlerini tadacağımız restoranımıza gidiyoruz. Alacağımız ekstra öğle yemeğinin ardından yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Ardından Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Sonrasında Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi tadına bakıyoruz. Rehberimiz ile birlikte Antep çarşılarını gezebilirsiniz. Bakırcılar, Almacılar çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.
 • Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
 • Öğle Yemeği: Gaziantep'te Serbest Menü
 • Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Konaklama: Gaziantep Met Gold Otel vb.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Bilecik'te yer alan Kelaynak Üretim Çiftliği'ne uğruyoruz. Nesli tükenmekte olan kuşlarımızı yerinde görerek ve bilgi alarak Halfeti'ye ulaşarak başlıyoruz. Siyah gülün Türkiye'de tek yetiştiği yer olan Halfeti'de dileyen misafirlerimiz ile yaklaşık 1 saat süren baraj gölü üstündeki tekne turumuza çıkıyoruz. (Ekstra) Tekne turunda Rum Kaleyi, tamamı sular altında kalan ve resimlere konu olan Savaşan Köyünü görüyoruz. Tekne Turu sonrasında kısa bir serbest zaman veriyoruz. Peygamberler Şehri olan, Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran’dan ayrılarak, Şanlıurfa lezzetlerini tadmak için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak otelimize ulaşıyoruz. Arzu eden konuklarımız ile Urfa Kültürünün bir parçası olan yemekli Sıra Gecesine gidiyoruz. (Ekstra)
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Şanlıurfa'da Ekstra Olarak Alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
 • Konaklama: Hakimbey Konağı Otel vb.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Ardından İpek yolundan Viranşehir- Kızıltepe üzerinden Mardin'e doğru yola çıkıyoruz. Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı (Zamana ve koşullara bağlı olarak Mor Gabriel Manastırı gezilebilinir.) olacaktır. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip  Mardin çarşılarında Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda meşhur Mardin sabunlarını veya badem şekerini alabilirsiniz. Ardından üç yol mevkiinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Mardin Restoranda Yöresel Menü Olarak Alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.
 • Konaklama: Mardin – Mezopotamya Otel, Artuklu Kervansaray, Midyat Akita, Yay Grand Otel vb.
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Doğu'nun Efes'i olarak adlandırılan Dara Antik Kentine hareket ediyoruz. Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Antik Kentinde; Su Sarnıçları, Tarihi Taş Ocağı ve Mezarlığı görüyoruz. Antik kent gezimizin ardından Nusaybin üzerinden Beyazsu'ya hareket ediyoruz. Beyazsu, Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha gibidir. Su kenarında içeceğimiz çay ve kahvelerimizin ardından Yukarı Mezopotamya'nın bir parçası olan tarihi Midyat'a hareket ediyoruz. Rehberimiz tarafından Midyat'a özgü, gümüş işleme sanatı olan telkariden yapılmış hediyelik eşyaları ve takıları almanız için çarşılarda serbest zaman veriyor. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek hoş fotoğraflar çekebilirsiniz. Sonrasında eski yerleşim yeri baraj suları altında kalan Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Hasankeyf'de Zeynel Bey Türbesi önünde Hasankeyf Kalesi'ni de görerek rehberimiz tarafından buranın tarihini dinliyoruz. Eski yerleşim yerinden buraya taşınan Sultan Süleyman Camii Minaresi, İmam Abdullah Zaviyesi panoramik olarakta gördükten sonra petrol diyarı Batman'a hareket ediyoruz. Batman şehir merkezi üzerinden Diyarbakır'a yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Serbest Öğlen Yemeği
 • Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Konaklama: Diyarbakır – Malabadi Otel vb. Oteller
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, ilk olarak sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcuna çıkıyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Sülüklü Han'da yorgunluk çaylarımızı içiyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Nissibi Köprüsü'nü kullanarak Narince Köyü'ne ulaşıyoruz. Buradan minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz (Ekstra). Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Nemrut Dağı’nın eteklerine ulaşıyoruz. Buradan merdivenleri kullanarak Doğu Terası’na ulaşıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüp, kısa bir yürüyüşle Batı Teras’ına geçip, Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut’tu detaylı olarak gezmiş oluyoruz. Batı ve doğu terası, bağış sunağı gezileri sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, bir sonraki turumuzda sizlerle görüşmek dileğiyle.
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
 • Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Turumuzun süresi 4 gece 5 gündür. Otel konaklaması 4 gece olarak gerçekleşmektedir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır. Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez. Uçaklı Turlarda TATİLDURAĞI Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde TATİLDURAĞI Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır. Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda TATİLDURAĞI Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır. Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, TATİLDURAĞI Tur’un sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili TATİLDURAĞITur’un herhangi bir yaptırımı yoktur. Haftasonu Konaklamalı Turları’nda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir. Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır. Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır. Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan TATİLDURAĞI Tur’un sorumluluğu yoktur. Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı TATİLDURAĞITur’da saklıdır. Turun iptali durumunda TATİLDURAĞITur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan TATİLDURAĞI Tur sorumlu değildir. Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda 0 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda 0 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır. İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz 0 kesintisiz iade garantisi sunuyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 100 TL’dir. Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılmaktadır. Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır) KİŞİ SAYISINA GÖRE KULLANILACAK ARAÇLAR Otobüsler: 32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır. Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna Midibusler: 20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır. İsuzu Turkuaz, Otokar Mega Minibusler: 19’a Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır. Vw Crafter, Mercedes Sprinter Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır. TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
Ekstra Tur Bilgileri
500 TL Urfa Sıra Gecesi 350 TL Nemrut Dağı Turu 200 TL Dara Antik Kenti 250 TL Kahraman Maraş Turu 150 TL Malabadi Köprüsü 150 TL Halfeti Tekne Turu 150 TL Harran Turu 200 TL Tarsus Turu

İlgili Turlar

<